این پیروزی ماست

اولین فیلم تبلیغاتی میرحسین موسوی را دیدم. فیلم زیبایی بود. نگاه و گفتمان کلی حاکم بر فیلم مذکور، از ادبیات ۴ سال پیش حامیان موسوی (مشارکت و شرکا) فاصله زیادی گرفته بود.

در دوره گذشته ریاست جمهوری، در هیچ یک از فیلم های تبلیغاتی -به جز فیلم دکتر احمدی نژاد- حرفی از مردمی بودن نبود. نشانه ای از ساده زیستی نبود (بلکه برعکس، یکی از نامزدها فیلمش را درون خانه ویلایی و گرانقیمتش ساخته بود و به آن افتخار می کرد.) صحبت از انقلابی بودن در آن زمان ننگ بود و اکثر نامزدها روی انقلابی بودن هیچ تاکیدی نمی کردند. (حتی شاید مذهبی بودنشان را نیز مخفی می کردند) مهمتر از همه گفتن از عدالت بود که در دوره گذشته کسی به فکر صحبت از عدالت نبود.

اما در این دوره، فیلم نامزد جبهه مشارکت، تبدیل شده بود به یک فیلم انقلابی. باعث تعجب است. مشارکت در طول هشت سال هر آنچه در توان داشته است برای نفی انقلاب رو کرده است. اما حالا فیلم تبلیغاتی موسوی سراسر از گفتمانی آکنده است که ۴ سال پیش جز احمدی نژاد کسی جرأت صحبت از آن را نداشت.

در فیلم سعی شده بود مهندس موسوی به ساده زیستی، مردمی بودن، انقلابی بودن و... شناخته شود. و اگر دقت می کردید، این فیلم همان فیلم احمدی نژاد بود منهای افتخارات بین المللی.

این بزرگترین پیروزی احمدی نژاد در این ۴ سال است که توانسته است فضای کشور را آنچنان تغییر دهد که حتی مخالفانش نیز برای کسب رأی، خود را شبیه او کنند.

یاحق

امضاء: سید علی ثاقب

/ 9 نظر / 26 بازدید
فرید

سلام بر تو ای هموطن ایا از پس مخارج زندگی خود بر نمیایید؟؟ ایا دنبال یک راه حل برای غلبه بر مشکلات مالی خود هستید؟ ما برای این مساله مشترک همه یک راه حل داریم. درباره کمپانی پارمیس که بصورت قانونی در ایران ثبت شده چیزی شنیدی؟ میخواهی ماهی 5تا8 درصد سود بگیری؟ میخوای سرمایه هات توسط بانک تضمین بشن؟ میخواهی از درامد بازاریابی ماهانه10ها ملیونی استفاده کنی؟ و خیلی چیزای دیگه از سایت ما دیدن کنید

سلمان

سلام. من هم به همه گفته ام که احمدی نژاد چه رای بیاورد چه نیاورد پیروز است چرا که شعارهایی که برای آنها انقلاب کردیم را زنده کرد. به سایت من هم سری بزن

ع.ش

تحلیل جالبی بود

يه نفر

فقط احمدي نژاد [گل]

مهران

پیروزی احمدی نزاد رو تو خواب می بینید. این دوره رای ما میر حسینه. فعلا که احمدی نزاد به هر اقدامی از پخش تراول تا انتشار اعلامیه دروغ از طرف مراجع متوسل شده تا بازم بمونه...ولی این بار نه...گفته اگه رئیس جمهور شه مدیران 24 سال گذشته رو محاکمه می کنه...ایشون بهتره اول اسامی 9 تا مفسد اقتصادی رو اعلام کنه که دوره قبل وعده داده بود.

مهران

احمدی نژاد فقط یه سری شعاار داد و وعده که به هیچ کدومش عمل نکرد.دستاوردهای علمی و برنامه هایی رو که از سالها قبل پیگیری شده بود و از شانسش تا دوره اون تموم شد به نام خودش مصادره کرد..پروژه هایی که همه ملی بودند. و بدتر از همه انقدر خودمحور و خود رای بود که حتی دلسوزانی مثل توکلی ، افروغ و ابوطالب ازش جدا شدند و حالا از میرحسین حمایت می کنند. ای کاش احمدی نژاد اون کسی بود که آرزوش رو داشتیم و می تونستیم این دوره هم بهش رای بدیم. ولی متاسفانه کاری کرد که اولین رئیس جمهور چهار ساله ایران بشه. کمی انصاف داشته باشید بد نیست.

س.ا

احمدی نژاد اگر واقعا مردمی و ساده زیست بود حالا این همه بسیج نمی شدند که به موسوی، کروبی یا رضایی رأی دهند فقط برای اینکه او رای نیاورد. این رسوایی بزرگ و نقطه ی ضعف قابل تاملی برای رئیس جمهور به اصطلاح مردمی نژادی ست که نتوانسته دل لااقل 50% درصد ایرانی را با خود همراه کند. این که موسوی چه کرده و چه نکرده تاثیری در پنهان کردن اشتباهات و رسوایی های بچگانه ی دکتر احمدی نژاد ندارد. طرف داران احمدی نژاد و دولت او با شعارها و کارهایشان مصداق بارز تک صدایی در جامعه هستد. او نتوانسته مردم را به اجماع نظر درباره ی خودش برساند. طرفداران دکتر سبزپوشان را به باد تمسخر می گیرند در حالی که چفیه ی خودشان را فراموش کرده اند. آنها برای قرتی ها و به اصطلاح خودشان لاتها و جوانانی که تعداد قابل توجهی از جامعه ی جوانان را- خوب یا بد- تشکیل می دهند ارزش و حقی قائل نیستند. سید علی ثاقب هستی یا هر کس دیگر بدان که اگر احمدی نژاد همانی بود که می گفت امروز این همه مخالف و بیزار نداشت. چشمهایتان را نبندید و بدانید اقبال خیلی ها به موسوی از خوب بودن او نیست از بد بودن احمدی نژاد است. پس اجازه بدهید مردم کمتر بیزار باشند و با دفاع

س.ا

... و با دفاع از آدمی که حتی مادر بی سواد من متوجه عوام فریبی اش می شود به دین و کشورتان خیانت نکنید.

haleh

با سلام. آوینی هم اگر زنده می بود تکلیفش با امثال احمدی نژاد روشن بود. خداوند به همه ما فضل و انصاف آوینی را عطا کند که همیشه حق می گفت حتی اگر تلخ می بود.